ST11.04 THERMOBETON

ST11.04 THERMOBETON

THERMOBETON

• Greitas stingimo laikas
• Atsparumas ugniai 1100ºC
• Cementinis.
• Naudojamas rankiniu būdu.
• Išorės ir vidaus darbams.
• Drėgnoms patalpoms.
• Atsparus vandeniui ir šalčiui.


Ugniai atsparus mišinys ST11.04 THERMO BETON ugniai atsparaus aliuminatinio cemento pagrindu naudojamas monolitinėms pakuros kameroms lieti ir krosnims, sąramoms, kaminams bei dūmtakiams remontuoti.

Monolitinių pakuros kamerų betonavimas ir remontas – mažiausias sluoksnio storis betonuojant didelius plotus – 50 mm, betonuojant skliautą – 100 mm. Betonuojant didelius plotus būtina įrengti deformacines siūles.
1.Betoninius elementus lieti rekomenduojama iš anksto paruoštose formose, kadangi taip užtikrinama aukštesnė darbų kokybė ir tikslumas. Formos gaminamos iš formavimui skirtos faneros. Ugniai atsparus betonas išliejamas į formą. Po to betonas vibruojamas pašalinant oro burbulus iš mišinio.Tam galima panaudoti perforatorių. Skiedinys vibruojamas perforatoriumi perforatoriaus grąžtą įrėmus į formos medinę dalį, forma vibruoja ir priverčia betoną susitankint, o skiedinyje esantį orą iškilti į paviršių, bet tai taip pat priverčia stambias skiedinio frakcijas nusėsti į dugną, į viršų išstumiant smulkias frakcijas. Kadangi dėl to, skiedinio sudėtis pasidaro nevienalytė, forma neturi būti vibruojama ilgiau, negu būtina. Išlietus modulius išimti ir naudoti galima jau po dienos, be geriausia būtų juos papildomai palikti formose dar porą dienų
2. Liejant betoną į paruoštus krosnies klojinius iš plytų mūro, svarbu vidinį plytų mūro perimetrą iškloti kartonu – tai užtikrins nepriklausomą liejinio darbą ir neleis jam įsiremti į mūro sienas, t.y. kad liktų tarpelis tarp liejamos betoninės plokštės ir plytų mūro. Išlieti blokai turi turėti 4-5 mm laisvumą, tai apsaugos išorines krosnies sienas nuo spaudimo plečiantis krosnies skliautui. Skiedinys turi būti labai tirštas tam, kad klojinyje neišmirktų išklotas kartonas, kuris išdžiūvus bus pašalintas ir skiedinys nenutekėtų nuo savo svorio.
3. Darbų vykdymo tvarka, remontuojant krosnių, kaminų ir dūmtakių išorines sienas iš molio plytų mūro ant drėgno (sudrėkinto) paviršiaus užtepamas remontinis skiedinys. Užtepant skiedinį vengti tuštumų susidarymo, remontuojami paviršiai turi būti visiškai padengiami skiediniu. Lygiam paviršiui gauti, skiedinys po jo sutirštėjimo turi būti glaistomas glaistykle.
4. Krosnies džiovinimas
Prieš pradedant krosnį naudoti, jos konstrukcija turi būti išdžiovinta. Džiovinant natūraliai, durys ir langai patalpoje, kurioje yra konstrukcija, turi būti atidarytos ~7-10 dienų. Visi krosniakaiščiai, pakuros ir įpūtimo durelės turi būti atidarytos. Džiovinant dirbtiniu būdu, krosnies konstrukcija periodiškai pakaitinama kūrenant sausą kurą ne ilgiau kaip 60-90min. Tuo metu krosnies išorinio paviršiaus temperatūra neturi viršyti +50°С.Džiovinimas laikomas baigtu, kai krosnies paviršiuje nebepasirodo drėgmės dėmės, o ant krosniakaiščio ar užkaišos nebebūna kondensato pėdsakų.
5. Gaminiui stingstant ant paviršiaus gali nežymiai išsiskirti druskos kristalai. Išdžiūvus nuvalyti juos drėgna medžiaga.

Standartas   -
Klasė   C35
Vandens kiekis   ~ 0, l5/kg sauso mišinio
Sauso skiedinio išeiga   2 kg/m²/1 mm
Brendimo laikas   

~5min

Panaudojimo laikas   ~60min
Sluoksnio storis    ≥50mm
Betono stiprumas po 48-72val.   35 MPa
Džiūvimo trukmė   24 valandos
Eksploatacijos pradžia   96 valandos
Tipas   -
Degumo klasė   A1fl 
Užpildo frakcija   0-4 mm
Atsparumas šalčiui   25 ciklai
Eksploatacijos temperatūra   +1100ºC
Darbo ir pagrindo temperatūra    +5ºC-+25ºC
Vandenyje tirpaus chromo (VI) koncentracija   ≤0.0002%
Spalva   Pilka
Pakuotė   25kg
Sandėliavimo laikas   12 mėn